MIERCOLES 23, DIA DE AJOS



ABUZTUAK 23, BERAKATZ EGUNA (eguaztena)
9:30ean:ESKU-PILOTA partiduak, Lamuza frontoian, Herriaren Pilota elkarteak antolatuta: nesken eta mutilen bikotekako partiduak, palaz eta eskuz; benjaminak, kimuak eta haurrak.
10:00etan:HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 14:00ak arte.
10:30ean:XVI. HAURRENTZAKO 3 X 3 HOCKEY TXAPELKETA IES Laudio BHIn, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.
11:00etan:FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
11:00etan:XAKE partidak Aldai plazan, Laudio Xake taldeak eta Basalarrimak antolatuta.
11:30ean:SOKAREN HASIERA adinekoen egoitzatik, ohiko ibilbidean zehar eta betiko lekuetan geldituta, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
14:00etan:SOKAREN AMAIERA eta AURRESKUA Herriko Plazan, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
15:00ean:BAZKARI HERRIKOIA Lamuza parkean, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
16:30ean:HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 19:00ak arte.
17:00etan:ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Ekin Joleak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.

17:30ean:XXII. SAN ROKE HOCKEY-TXAPELKETA HERRITARRA Gardea kiroldegian, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.

17:30ean:DANTZA PLAZA Lamuza Parkean, bolatokien ondoan, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta, ERDIZKA LAUETAN taldearekin.

18:00etan:HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
18:00etan:IRRIEN LAGUNAK txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.

19:00etan:ANTZERKIA Herriko Plazan, PASS&COMPANY kopainiarekin, "Juguete Roto 3p0" antzezlana.

19:00etan:KANTUKADA Lamuza parketik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.

20:00etan:FOLK KONTZERTUA, Herriko Plazan, Fita Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatua.

21:00etan:AFARI MUSIKATUA BOOGIE RIDERS taldearekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.

21:00etan:DANTZATLON haur-gazte animazioa XAIBORrekin, Zumalakarregi etorbidean, 23:00ak arte.

21:30ean:HABANERA GAUA Herriko Plazan, ELS PESCADORS DE L´ESCALA taldearekin.

21:30etan:KOADRIGA-LASTERKETA Alberto Acero plazan, Laudioko Gazte Asanbladak antolatuta.


 DÍA 23, DÍA DE AJOS (Miércoles)

  • A las 9:30 h: En el frontón de Lamuza, partidos de PELOTA MANO: partidos de chicas y chicos en las modalidades de pala y pelota mano por parejas en las categorías de benjamines, alevines e infantiles, organizado por la Asociación Herriaren Pilota. 
  • A las 10:00 h: En el parque de Lamuza, PARQUE INFANTIL hasta las 14,00 h.
  • A las 10:30 h: En IES Laudio BHI, XVI TORNEO INFANTIL DE HOCKEY 3 X 3 para niños/as, organizado por Ganbegi 6-2 Hockey Taldea.
  • A las 11:00 h FAMILIAGUNEA en el recinto de txosnas, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 11:00 h En la plaza Aldai, partidas rápidas de AJEDREZ, organizado por Laudio Xake taldea y Basalarrina.
  • A las 11:30 h: Desde la residencia de mayores, COMIENZO DE LA CUERDA haciendo el recorrido y las paradas tradicionales, organizado por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 14:00 h: En Herriko Plaza, FIN DE LA CUERDA y BAILE DEL AURRESKU, organizado por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 15:00 h: En el parque de Lamuza, COMIDA POPULAR organizada por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 16:30 h: En el parque de Lamuza, PARQUE INFANTIL hasta las 19,00 h.
  • A las 17:00 h: Por el centro del pueblo, PASEO DE GIGANTES Y CABEZUDOS organizado por Erraldoiak y Galtzagorri Kultur Taldea, con acompañamiento de Ekin Joleak y Laudioko Gaiteroak.
  • A las 17:30 h: En el polideportivo de Gardea, XXII TORNEO POPULAR SAN ROQUE DE HOCKEY, organizado por Ganbegi 6-2 Hockey Taldea.
  • A las 17:30 h: En la zona de boleras del parque de Lamuza, DANTZA PLAZA con el grupo ERDIZKA LAUETAN, organizada por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 18:00 h: En la avda. Zumalakarregi, ACTIVIDADES INFANTILES hasta las 21:00 h, organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze.
  • A las 18:00 h: IRRIEN LAGUNAK en el recinto de txosnas, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 19:00 h: En la Herriko Plaza, TEATRO con la compañía PASS & COMPANY, que representa la obra “Juguete Roto 3p0”.
  • A las 19:00 h: Desde el parque, KANTUKADA organizada por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 20:00 h: En la plaza Aldai, CONCIERTO FOLK RUAILLE BUAILLE, organizado por Fi ta Fik Euskal Soinutresna Elkartea.
  • A las 21:00 h: En el recinto de txosnas, CENA MUSICAL con el grupo BOOGIE RIDERS, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 21:00 h: En la avda. Zumalakarregi, animación infantil-juvenil DANTZATLON con XAIBOR, hasta las 23:00 horas.
  • A las 21:30 h: En la Herriko Plaza, NOCHE DE HABANERAS con el grupo ELS PESCADORS DE L´ESCALA
  • A las 21:30 h: En Alberto Acero, CARRERA DE CUÁDRIGAS, organizado por Laudioko Gazte Asanblada.

PINCHAR EN ENTRADAS ANTIGUAS PARA VER DIAS RESTANTES